Rusia ndalon simbolet e Kosovës në Europianin e Xhudos

0
SHPËRNDAJE

1461193672majlindaRusia nuk e njeh Kosoven si shtet te pavarur politikisht dhe eshte treguar e rrepte ne kete qendrim edhe ne aspektin sportiv teksa ja ka ndaluar rreptesisht mbajtjen e flamurit dhe simboleve te tjera shteterore Kosoves ne Europianin e Xhudos qe zhvillohet sivjet pikerisht ne Rusi.

Kosova, e cila ne radhet e saj ka talente te rangut boteror ne kete sport, protestoi ne lidhje me kercenimin rus e madje konsideroi terheqjen nga aktiviteti, por mesa behet e ditur, lajmet e fundit jane qe stafi drejtues ka pranuar te marre pjese duke u prezantuar nen flamurin e Federates Boterore te Xhudos duke shmangur keshtu bojkotin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.