Sabit Bilalli, djaloshi nga Tetova që dëshiron të luajë për Kombëraren Shqiptare

0
SHPËRNDAJE

sabit bilalliSabit Bilalli është një djalosh 18 vjeçar nga Tetova e Maqedonisë i cili ka lindur në Pula të Kroacisë dhe aktualisht është pjesë e gjigandëve të Dinamos së Zagrebit. Djali është pjesë e rregulltë e ekipeve të moshave të Maqedonisë U-15,U-16,U-17,18. Është i gjatë 188 cm dhe luan si mesfushor. Babai i tij Sead Bilalli dëshiron ti prezantohet djali tek federata jonë dhe në të ardhmen të grumbullohet në Kombëtaren U-19 të Shqipërisë. Është dëshira e lojtarit që të përfaqësojë Shqipërinë, por ende nuk ka ardhur ndonjë ftesë për të.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.