Sadiku-gol sfidon Balajn, kush është sulmuesi kuqezi më në formë?

0
SHPËRNDAJE

sadiArmando Sadiku vazhdon të dëshmojë klasin e një sulmuesi të spikatur me fanellën e skuadrës së Zurichut, që në një miqësore mposhti ëillin me shifrat 4-0. Sadiku hyrë në fushë gjatë 45 minutave të dyta, por i mjaftuan që të shënojë dy gola në të 49-tën dhe 70-tën.

Në fushë për 45 minutat e para ishte edhe Berat Gjimshiti, ndërsa Burim Kukeli u aktivizua në pjesën e dytë. Të tre shqiptarët bënë paraqitje të mirë, por mbi të gjtiha është Sadiku, i cili tërheq vëmendjen, pasi ka realizuar deri më tani 3 gola, duke treguar se bashkë me Balajn është një ndër sulmuesit më në formë të Kombëtares kuqezi. Kushedi sa vështirë do ta ketë De Biazi për të zgjedhur në repartin sulmues, kur të vijnë ndeshjet e shtatorit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.