Salihi nuk udhëton me skuadrën/ Kampionët kthehen në Shqipëri

0
SHPËRNDAJE

 

Lojtaret e ekipit te Skenderbeut  dhe trajneri Mirel Josa, duke festuar fitoren e Superkupes se Shqiperise, ne perfundim te ndeshjes se futbollit, Skenderbeu-Flamurtari i Vlores, 1-0, e vlefshme per Superkupen e Shqiperise, e luajtur ne stadiumin Qemal Stafa, ne Tirane./r/n/r/nSoccer match, Skenderbeu-Flamurtari i Vlores, 1-0, valid for Super Cup of Albania, played in the stadium "Qemal Stafa", in the town of Tirana.

Skënderbeu është rikthyer në atdhe. Përgatitjet do të vazhdojnë në Korçë për ndeshjen e raundit të dytë të Ligës së Kampionëve. Trajneri Mirel Josa nuk është shfaqur 100% i gëzuar në kamerat e SuperSport. Faza përgatitore na tregoi se kemi ende punë për të bërë. Ekipi nuk më ka kënaqur plotësisht dhe kjo periudhë në Korcë do të na shërbejë për të përmirësuar grupin”- Ka thënë ai për Sport Neës (SuperSport).

Disa nga lojtarët e ardhur gjatë merkatos së verës nuk kanë bindur plotësisht trajnerin e kampionëve. Ndaj dhe Josa shfaqet i mërzitur, por sërish afrimi i bomberit Hamdi Salihi, e ka ngrohur disi ambjentin.

Gjithsesi, Salihi nuk ka qenë pjesë e delegacionit korçar. Mësohet se lojtari do t’i duhet të transferoj të gjitha dokumentat e duhura për të qenë pjesë e kuqebardhëve për ndeshjen e Ligës së Kampioneve.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.