Santos: Me Ronaldon në fushë, fitorja e sigurt ndaj Shqipërisë

0
SHPËRNDAJE

Santos dhe Quarezma përpara mediave
Santos dhe Quarezma përpara mediave

Kombëtarja/ Trajneri i Portugalisë Fernando Santos ka dalë përpara mediave në orën 14:30 në ambjentet e Hotel “Sheraton” ku ekipi portugez po qëndron. Në koferencën për shtyp trajneri Santos doli sëbashku me mesfushorin Ricardo Quaresma. Ja si shprehet Santos nië ditë përpara ndeshjes të së ditës së nesërme përballë kuqezinjve të drejtuar nga De Biasi në “Elbasan Arena”:

“Kemi ardhur këtu vetëm për fitore, pasi është rezultati që më shumë na nevojitet tani. Cristiano Ronaldo është në një gjëndje fantastike, dhe gjithashtu shumë i motivuar për këtë përballje, ku fitorja është e vetmja alternativë.” Trajneri Santos gjithashtu është shprehur me superlativa për ekipin e Shqiperise dhe punën e bërë nga homologu i tij, tekniku De Biazi!

S'KA KOMENTE

Comments are closed.