Schalke refuzon ofertën e parë të Juves për Draxler

0
SHPËRNDAJE

Julian-Draxler-3023635

 

Me një tweet në faqen zyrtare të klubit, drejtori sportiv i Schalke 04 Heldt ka folur në lidhje me tratativën për Draxler : ”Këtë mëngjes kemi refuzuar një ofertë të Juves për Julian Draxler”. Nga ana tjetër në prezantimin e kalendarit të Serie A ka folur në lidhje me tratativën edhe Marotta: ”Është e vërtetë që ka distancë midis ofertës dhe kërkesës por nuk e kemi me nxitim”. Sipas informacioneve Juventusi ka ofruar 15 milionë euro plus 3 të tjera bonuse, ndërkohë Schalke 04 kërkon 27 milionë euro por kjo kërkesë mund të ulet deri në 25 milionë euro.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.