“Sëmundja përhapet” gjithandej, pa gola edhe në Lezhë

0
SHPËRNDAJE

14492538_983980361729235_5030032740575405533_nU luajt sot edhe ndeshja e fundit për javën e 2-të të Kategorisë së Parë, në Grupin A. Kështu, sfida Besëlidhja-Tërbuni nuk prodhoi gola.

Pas Kategorisë Superiore, edhe Kategoria e Parë ka marrë “infeksionin e golave”, duke shënuar vetëm dy të tillë, gjatë kësaj jave në Grupin A. Sa i përket ndeshjes, u zhvillua një lojë e bukur, me të dyja ekipet, që u munduan të dilnin tek goli, por ndonjëherë edhe fati, edhe portierët bënë punën e tyre.

Besëlidhja rrezikoi në disa raste në pjesën e parë me Bajiç dhe Ndreca, por portieri mik, Kuka reagoi mjaft mirë. Sakaq, pjesa e dytë u zhvillua po aq me intensitet të lartë, sa e para.

Ndryshime në lojë nuk kishte. Besëlidhja në sulm dhe Tërbuni në mbrojtje dhe deri në fund, kështu shkoi i gjithë takimi.

Në fund, lezhjanët kishin 3 mundësi të mira me Bajiç, Goxha dhe Dibra, por topi nuk përfundoi në rrjetë. Ndeshja u mbyll këtu, me Besëlidhjen që i duhet akoma të punojë në fazën sulmuese, ndërsa Tërbuni doli nga Lezha i kënaqur me një pikë. /minuta90.com/

Besëlidhja-Tërbuni 0-0

Gola: S’ka

Besëlidhja: Demi, Smajli, Dibra, Sidibe, Goxha, Lekaj, Xhemalaj, Hepaj, Ndreca, Diop (Djalo 37’), Bajiç (në dispozicion: Rexhepi, Shytani, Kastrati, Përgjoni, Marashi, Hasani) Tr: Stavri Nica

Tërbuni: Kuka, Kule, Beci, Sulollari, Zagani, Kiri, Toli, Saliaj, Lala (Toma 23’), Puka, Arthur (në dispozicion: Myrta, Ibraj, Lleshaj, Myftia, Osmanollaj, Xhabrahimi) Tr: Ismail Çira

Gjyqtarë: Olsi Sokoli, Redvan Shaba, Bledar Mesi

Kartonë të verdhë: Sulollari 30’, Kule 39’

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.