Serbët duan edhe dronin tjetër

0
SHPËRNDAJE

Nuk ka të ndalur mllefi i kundështarëve të Shqipërisë edhe nëpër ndeshje të Europa League, si Mladost – Kukësi. Dëgjohen sërish kore raciste në pjesën e parë të ndeshjes që luhet ne Podgoricë ndaj shqiptarëve të tipit “Ubi ubi shiptari”, që ne shqip përkthehet “mbytini shqiptarët. Duket se vendimi i KAS i ka tërbuar akoma më shumë serbët, edhe pse vendimi ishte mjaft i drejtë. Dhënia e trepikëve ne favor te kombëtares kuqezi ka bërë që mllefi i tyre të vijë duke u rritur.

imageDuket se “dronin” e kanë ende brënda dhe u djeg shumë, ose ndoshta kërkojnë një dron kuqezi edhe në Mal te Zi për t’i shtuar akoma më shumë dhembjet vetes së tyre. Mesa duket e kanë të vështirë të pranojnë që rivalët e tyre të përjetshëm qëndrojnë më lartë se ta. Pavarësisht se ç’mendojnë kjo rracë e degjeneruar njerëzish, Shqiponja dykrenare kuqezi vazhdon të fluturojë lart duke arritur majat.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.