Serbët nuk dinë ku të kapen: Shqipëria bëri skandal në Danimarkë!

0
SHPËRNDAJE

Vërtet që serbët duken të dëshpëruar, pas asaj që po ndodh në grupin I të eliminatoreve të Europianit 2016. Pikërisht, mediat e atjeshme kanë shpërthyer, pas postimit të fotos së Ismail Morinës, i njohur ndryshe si “Ballisti” në Facebook. Bëhet fjalë për një imazh (ky poshtë), ku ai shihet duke pozuar me futbollistët e Kombëtares së Shqipërisë, para ndeshjes me Danimarkën.
isMOAgjencia serbe e lajmeve “B92″, siç përcjell kosovarja “Olle” e ka quajtur fotografinë skandaloze, duke e shtjelluar më pas vendimin e Gjykatës së Lozanës, që ja dha tri pikët Shqipërisë. Ndër të tjera, në tekst shkruhet se takimi mes Danimarkës dhe Shqipërisë përfundoi pa gola, falë të cilit, ‘shqiponjat’ tani janë më afër Francës”. Domethënë si përfundim e pranojnë supermacinë shqiptare.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.