Serie A/ Sassuolo tepër i fortë për Milanin, Juventus nuk fal (Video)

0

Serie A/ Sassuolo i ka shkaktuar një humbje të papritur skuadrës së Milanit duke i dhënë një grusht të fortë objektivave që ka skuadra kuqezi. Ndeshja mes tyre përfundoi me rezultatin 2-0 teksa u dominua totalisht nga skuadra vendase e cila u mundua qe veç fitores të dhurojë edhe spektakël.Soccer: Serie A; US Sassuolo vs AC Milan Ndërkohe Milani u duk i përgjumur teksa nuk kishte forcën e duhur të reagonte. Nga një gol për çdo pjesë i mjaftuan skuadrës së Di Francescos për të siguruar fitoren që i mban në garë për një vend në Europa League. Ndërkohë Juventusi kryesues nuk fali në ndeshjen ndaj Atalantës teksa u treguar cinik. Bardhezinjtë e Allegrit fituan me rezultatin 0-2 falë golave të Andrea Barzaglit në pjesën e parë dhe të Leminës në pjesën e dytë.