Shalke në sulmin final për Hysaj: E mbyllim brenda muajit!

0
SHPËRNDAJE

Interesim gjithmonë e më i fortë nga Bundesliga regjistrohet orët e fundit për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj. Anësori i Empolit ka përfunduar në shënjestrën e Schalke 04, që mësohet se ka bërë edhe një ofertë prej 4 milionësh për kartonin e futbollistit.
elsiMirëpo, klubi italian e vlerëson 6 milionë. Gjthsesi, në mesin e rrugës mund të vijë marrëveshja për mbrojtësin kuqezi. Në sfond mbetet interesimi i Napolit në Itali, si dhe i Bayer Leverkusenit në Gjermani. Gjithsesi, të dhënat e fundit tregojnë se klubi i Gelsenkirchen” po bën sulmin vendimtar, për ta mbyllur trataivën brenda fundit të muajit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.