Shaqiri refuzon Schalken, kërkon qëndrimin tek Inter

0
SHPËRNDAJE

imageSerie A/ Xherdan Shaqiri nuk largohet, Ivan Perisic nuk vjen, të paktën për momentin. Këto janë të dhënat më të fundit që vijnë nga kampi zikaltër. Mesfushori nga Kosova nga refuzuar kalimin tek Schalke 04, dhe tashmë tratativat për afrimin e Perisic jane bllokuar. Mes kroatit dhe klubit zikaltër është arritur akordi, por më parë duhet që Shaqiri të largohet, për ti lënë vendin sulmuesit të krahut. Pas afrimit të Jovetic, tashmë Inter po mendon edhe për Perisic që do të formonte treshen e sulmit, Jovetic-Icardi-Perisic, por problemi mbetet tek shitja e Shaqirit, i cili duket se ka vendosur të qëndrojë tek ekipi zikaltër.
image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.