Sharapova ndjen pasojat e para të dopingut

0
SHPËRNDAJE

7-45Menjëherë pas pranimit të përdorimit të ilaçit të ndaluar i cili hyn në listën e dopingut nga Federata Botërore e Tenisit Maria Sharapova ndjeu pasojat e menjëhershme financiare me sponsorët e saj kryesorë, Nike dhe TAG Heuer që i ndërprenë kontratat me bukuroshen ruse. Humbjet janë përllogaritur të jenë diku te rreth $70 milionë për tenisten që deri vonë ka qenë sportistja femër më e paguar në botë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.