Shehi: Diferenca e pikëve ka ulur emocionet, ndaj Lushnjës e nisim në dishezë

0
SHPËRNDAJE

Orges Shehi, kapiteni i Skënderbeut, doli sot në një konferencë për shtyp përpara gazetarëve, ku foli për përballjen që i pret ditën e nesërme ndaj Lushnjës.

Gardiani u korçarëve, vlerësoi maksimalisht kundërshtarin, pavarësisht pozicionit që ata kanë në renditje. Portieri e pranon se diferenca e pikëve me rivalët ka ulur pak emocionet.

 “Ndeshje ku përballen dy ekipe në skaje në kundërta. Kemi krijuar distancë të konsiderueshme me vendin e dytë. Është një ndeshje të cilën e nisim në “dishezë” por që mund të bëhet e vështirë në qoftë se mungon përqendrimi dhe mund ta pësosh duke ditur që edhe Lushnja ka kualitete në fazën sulmuese.

Kampionati gjithmonë shijon shumë por ndoshta diferenca e pikëve ka ulur pak emocionet. Ne kemi bërë mjaft mirë dhe kemi pasur synim ta mbyllim sa më shpejtë kampionatin dhe jemi në rrugën e duhur.

Unë do të thoja që kjo diferencë pikësh është frut i një sezoni të mrekullueshëm që kemi bërë duke bashkangjitur dhe Europën, një sezon që vështirë të përsëritet nga skuadra të tjera”, u shpreh kapiteni i Skënderbeut, Orges Shehi.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU