Sherri me Bonuccin?! Allegri zbardh formacioni anti Napoli

0
SHPËRNDAJE


Seria A / Problematika mes Allegrit dhe Leonardo Bonuccit është lënë pas dhe tashmë i përket së shkuarës.

Gjasat janë që mbrojtësi i kombëtares italiane të aktivizohet titullar në sfidën ndaj Napolit edhe pse trajneri nuk zbuloi shumë për sa i përket formacionit.

“Nuk do të bëjmë shumë rotacion sepse ne i marrim ndeshjet një e nga një.Do të zbresin në fushë formacioni më i mirë i mundshëm për të mposhtur, Napolin. Në porë do të luajë Neto. E sigurtë është që do të pushojë Rugani, ndërsa në krahët e mbrojtjes do të jenë Asamoah dhe Lichsteiner. A do të luajë Bonucci? Duhet të vendos mes Bonuccit, Barzagli-t, Benatias dhe Chiellinit për 2 vende në qëndër të mbrojtjes”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.