Shihni videon/ Ish-mbrojtësi i Liverpulit pështyn në fytyrë një 14-vjeçare, tani rrezikon vendin e punës

0
SHPËRNDAJE

Ish-mbrojtësi i Liverpulit Xhimi Karager e ka humbur toruan duke u bërë protagonist i një ngjarje të shëmtuar, pas supersfidës Mançester Junajtid-Liverpul.

40-vjeçari në nerva e sipër, pështyu nga makina, një vajzë 14-vjeçare e cila po tallej për humbjen e Junajtid. Ky veprim i Karagerit ka shkaktuar shumë reagime në Angli, ndërsa ish-mbrojtësi, i cili aktualisht punon si komentator sportiv në televizionin “Sky”, rrezikon të humbasë vendin e punës për këtë gjest të turpshëm.

Vajza e filmoi këtë skenë dhe e postoi në rrjetet sociale. Pështyma e kapi 14- vjeçaren në fytyrë dhe ajo nisi të qante. Kur u qetësua, Karager, e kuptoi gabimin që kishte bërë dhe i kërkoi falje familjes së vajzës.

“Komplet gabim si veprim dhe unë i kërkova personalisht falje familjes këtë mbrëmje. U talla 3 apo 4 herë gjatë autostradës dhe po filmohesha dhe e humba kontrollin. Nuk ka justifikime. Kërkoj falje”, shkruante Karager në Twitter.

 

 

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU