Shikoni çfarë ka humbur Partizani në 3-4 vite nga akademia

0
SHPËRNDAJE
Loading...

Die në emisionin “gol pas goli” Sherif Kallaku u shpreh se u largova , nga akademia e Partizanit pasi këtu nuk funksionojnë ekipet zinxhir , faqa “#superliga_shqiptare79” në instagram , ju sjell një shembull se çfarë ka humbur Partizani në 3-4 vite nga akademia e tij.

1 Indrit Prodani u larguja një jave më parë drejtë Lacit .
2 Nertil Hoxhaj u largua nga Partizani dy 2 sezone më parë , tani luan me Bylis dhe shihet si një lojtarë më të ardhme .
3 Mario Dajsinani u largua këte vit nga Partizani drejt Skenderbeut , momentalisht portieri i shpresave.
4 Ersildo Smaci u largua këte verë drejt Lacit ku pritet te jete mesfushori qe do te mbajë peshën kryesore tek mesfusha Kurbinase në të ardhmen .
5 Klevis Sadiku u largua dy vite më parë drejt Kukesit momentalisht luan me Kukesin B , dhe është golashënues i ekipit B.
6 Stivi Janku u largua kte verë drejtë Luftetarit ku firmosi dhe kontratën me Gjirokasteritet.
7 Elis Doksani u largua këte verë drejt  Dinamos , momentalisht  mbrojtes i shpresave kuq e zi.
8 Gresild Lika momentalisht nën kontratë me Partizanin po është huazuar tek Dinamo nuk ishte në planet e trajnerit Juliano.
9 Gentian Selmani u largua 3 vite më parë drejtë Lacit ku luan si titullar tek Laci dhe shpresat kuq e zi.
10 Ardit Jaupaj i larguar këte verë drejt Flamurtarit (Kosovë) formula e transferimit nuk dihet .
11 Valentino Murataj i larguar nga Partizani 2 vite më parë tani pjesë e Bylis ku ka firmosur kontratë 3 vjecare.
12 Fabio Hasa i larguar në janar nga Partizani momentalisht ka firmosur me Dinamon.
13 Mikel Hoxha i larguar nga Partizani pasi nuk ishte në planet e tyre , firmos në superligë me Luftetarin.
Në fund 14 Sherif Kallaku i larguar disa vite më parë nga Partizani u17 , dje shënoj golin e parë me Lacin duke mposhtur Partizanin.

14 lojtarë nuk janë pak po ka ende dhe shumë të tjerë qe Partizani ka humbur për shkak të menaxhimit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU