Shkarkohet Besnik Hasi

0
SHPËRNDAJE

cd5855a4-7b68-11e6-ac57-b78b708cb250_original
Hasi

Ka zgjatur vetëm katër muaj aventura e Besnik Hasit te Legia e Varshavës. Klubi polak vendosi ta shkarkojë trajnerin gjakovar i cili për hir të vërtetës nuk arriti kurrsesi të përshtatet në këtë klub duke patur një ecuri tejet negative në kampionat ku megjithëse duhet të ishte kandidat kryesor për titull, dergjet në vendin e tretë nga fundi.

Për sa i përket Ligës së Kampioneve, Legia ja doli të hyjë në fazën e grupeve, edhe pse me pak fat në short por humbja 0-6 nga Dortmund dhe humbja e radhës në shtëpi 2-3 nga Zaglebie i dhanë fund durimit të drejtuesve të cilët i komunikuan shkarkimin ditën e dielë menjëherë pas ndeshjes.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.