Shkëlqen Memushaj, Pescara në play-off (video)

0
SHPËRNDAJE

Mesfushori shqiptar i Pescaras, Ledjon Memushaj ka fituar dhe kthyer vetë në gol një 11-metërsh në fitoren 4-0 ndaj Lanciano, duke cimentuar me këtë fitore hyrjen në play-off për ngjitje në Serinë A. Gjithsesi, kanë mbetur edhe dy javë për të parë se kë do të ketë përballë Pescara në luftën për ngjitjen në elitën e futbollit italian. Ky ishte goli numër 10 për kapitenin Memushaj në Serinë B për edicionin 2015-16.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.