Shkëmbi: Skënderbeu fiton edhe në ditë të keqe

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Kapiteni i Skënderbeut Bledi Shkëmbi duke mjaft i kënaqur për këtë fitore të arritur, dhe shprehet se edhe në ditë të keqe ekipi di të reagojë. Ai gjithashtu ndjen edhe presionin e ekipit të Partizanit që ndohet vetëm 2 pikë larg:

Çast nga ndeshja e kaluar Skënderbeu-Tirana 1-0
Çast nga ndeshja e kaluar Skënderbeu-Tirana 1-0

“Nuk mund të jemi të qetë kur shikon Partizanin kaq pranë. Po ecim mirë, shpresojmë të vazhdojmë kështu. Pas golit të pësuar që në fillim, gradualisht po hynim në lojën tonë, dhe normal kur e kërkon golin me ngulm lemë edhe hapësira prapa. Ekipi i Tiranës pati raste t’na godiste sërish, por ne ishim më të kthjellët dhe treguam grintë dhe karakter të fortë. Ne kundërshtarëve i dham shansin, nuk e nisëm mirë lojën, personalisht nuk isha në ditë të mirë, por ishte edhe aftësia e kundërshtarit, sepse kisha gjithnjë pran një kundërshtar. Ekip i fortë është ai që fiton edhe në këto situata. Maksimumi një ndeshje mund të humbasim gjatë javës së parë.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.