Shkëndija kalon në turin tjetër të Europa League

0
SHPËRNDAJE

Shkëndija kualifikohet për në turin e tretë paraeliminator të Ligës së Evropës.

Klubi tetovar barazoi 1-1 me HJK-në dhe me rezultat të përgjithshëm në dy ndeshjet, 4 me 2 siguroi pjesëmarrjen në turin e radhës.

Radeski kaloi finlandezët në epërsi përmes një autogoli, ndërsa rezultatin e barazoi Celikoviçi.

Në raundin e radhës, Shkëndija luan me fituesin e përballjes Trakai – Norrkoping.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.