Shkëndija me shifra të çmendura/ Hasani përfiton 7026 euro në javë

0
SHPËRNDAJE

Shkëndija/ Rikthimi i Ferhan Hasanit tek Shkëndija bëri bujë të madhe në mediat maqedonase dhe jo vetëm. Kjo gjë ndodhi për shkak se mesfushori refuzoi ofertën e ekipit danez të Brondy dhe të disa ekipeve të tjera europiane, duke bërë që ai të zgjedhë të rikthehet tek ekipi “mëmë” Shkëndija.

Ferhan Hasani
Ferhan Hasani

Për rikthim e “bubës” nuk ka ende asnjë informacionin përsa i përket detajeve të financës, por sipas gazetës britanike “eveningexpress”, kompania Ecolog që financon ekipin e Shkëndijës do të paguajë 5 mijë paund në javë për shërbimet e lojtarit, ose e kthyer në euro rreth 7026 euro në javë. Këto shifra e bëjnë Hasanit lojtarin më të paguar në historinë e futbollit maqedonas.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.