Shokuese, babai i futbollistit italian tenton vetëvrasjen

0
SHPËRNDAJE

Itali/ Pas shpalljes së falimentit nga Parma, babai i futbollistit Luca Berardocco kërcënon se do të kryejë një vetëvrasje. Ai është i mbyllur në shtëpinë e tij (Pescara) me një lak rreth qafës së tij për të tërhequr vëmendjen për pasojat që po vuan djali i tij pas falimentit të Chievos. Pas tri orë negociatash, policia ka arritur që t’a qetësojë.

Babai i lojtari Luca Berardocco, Roberto 52 vjeçar, kërcënoi me vetëvrasje me një lak rreth qafës së në shtëpinë e tij, duke kërkuar që të fliste me një gjyqtar, duket se për të sjellë në vëmendje pasojat publike dhe gjyqësore që po kalon djali i tij, futbollisti Berardocco pët shkak të falimentit të Parmës. Luca Berardocco, 24 vjeç, mesfushor, lirohet pas falimentit të verdhëbluve, ka vendosur vetëm të shkojë tek ekipi i Carrara (Lega Pro).

Negociata – Babai i futbollistit për fat të mirë ka ndërprerë gjestin tragjike, pas rreth tre orë negociatash të vështira nga ana e karabinierëve. Ka qënë vetë 52 vjeçari, që ka dërguar qindra mesazhe me tekst për të njoftuar gjestin e tij dhe për të njoftuar 112, duke i kërkuar që të takohej me gjykatësin e njohur nga Pescara, Gennaro Varone. Në këtë pikë menjëherë ka filluar detyra e parandalimit të vetëvrasjes i udhëhequr në fillim nga komandanti i karabinierëve të Shoqërisë së Montesilvano, Vincenzo Falke.

Litari në fyt – Të marrë përgjegjësinë e situatës, atëherë, ishte komandant provincial i Forcës, kolonel Paolo Piccinelli, i cili arriti të hyjë në lokalet. Piccinelli, një herë brenda, ai gjeti njeri ende me lak rreth qafës së tij dhe me një thikë në dorë. Negociatat vazhduan për një orë, më pas burri52 vjeçar është qetësuar. Njeriu u shtrua në spital më pas në Departamentin e Psikiatrisë në spitalin e Pescara për pyetje.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.