Shorti i Champions League, Pique ironizon Realin e Madridit

0
SHPËRNDAJE

Gerard Pique akoma nuk e ka kapërdirë triumfin e Realit në Champions League
Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka thumbuar rivalët e përjetshëm të Real Madridit pasi ka thënë se kataluansit do fitonin çdo vit Champions Leaguen nëse do të kishin kundërshtarë si madrilenët.

“Një grup të lehtë. Në të 16-tën vendin e tretë të Italisë, në çerekfinale venin e tetë të Gjermanisë. Në gjysmëfinale vendin e katërt të Anglisë dhe të gjitha ndeshjet kthyese në shtëpi”, u shpreh Pique.

Sezonin e kaluar Real Madrid u shpall kampione në Champions League ku më parë eliminoi Romën, Ëolfsburgun, Manchester City dhe Atletico Madrid.

shorti

S'KA KOMENTE

Comments are closed.