Shorti i plotë i Europa Legue

0
SHPËRNDAJE

Shumë interesamt do të jetë këtë vit edhe Europa league.
Është hedhur shorti i fazës së grupeve të Ligës së Evropës, ku për fat të keq këtë vit nuk do të kemi asnjë skuadër shqiptare.

Mançester Junjatedi, që shihet favorit për të fituar këtë garë, ndodhet në grupin A së bashku edhe me Fenerbahçen, Fejnordindhe Zoryan.

Roma ndodhet në grupin E, bashkë me Plzenin e Çekisë, Austria Vjenën dhe Astran e Rumanisë, ndërkohë skuadra tjetër italiane, Interi do të garojë në grupin K, së bashku edhe me Spartën e Pragës, Southamptonin dhe Hapoel Beer Sheva të Izraelit.

Skuadra e Gent që mbrëmë eliminoi Shkëndijën, bënë pjesë në grupin H, së bashku edhe me Shakhtar Donjetskun, skuadrën portugeze të Bragas, si dhe me skuadrën turke të Konyaspor.

Ndeshjet e xhiros së parë në program janë me datë 15 shtator.

02

01

S'KA KOMENTE

Comments are closed.