Shorti/ Uefa ndan vazot. Korçarët në vazon e 4-tërt

0
SHPËRNDAJE

Europa league/ Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme në Ligën e Europës, janë mësuar edhe emrat e skuadrave dhe ndarjet e tyre në vazo për fazën në grupe të turneut.

Skënderbeu është në vazon e katërt, ashtu siç pritej për shkak të koeficientit, ndërsa thuajse në çdo vazo tjetër ka kundërshtarë mjaft të fortë. Shorti i fazës në grupe të Ligës së Europës hidhet  nesër në orën 13:00.

Ndarja e vazove

Vazo 1: Arsenal, Zenit, Olimpik Lion, Dinamo Kiev, Villarreal, Atletik Bilbao, Lazio, Milan, Viktoria Plzen, RB Salcburg, Kopenhagen, Sporting Braga

Vazo 2: Steaua Bukuresht, Ludogorets, Everton, BATE, Yang Boys, Olimpik Marsejë, Real Sociedad, Makabi Tel-Aviv, Lokomotiv Moskë, Herta Berlin, Austria Vjenë, Nice

Vazo 3: Astana, Partizan Beograd, Hofenheim, Coln, Rijeka, Vitoria Gimaraesh, Atalanta, Zulte Waregem, Zoria, Rosenborg, Sherif Tiraspol, Hapoel Ber Sheva

Vazo 4: Apollon Limasol, Istanbul Basaksehir, Koniaspor, Vitese, Slavia Pragë, Crvena Zvezda, Skënderbeu, Zlin, AEK Athinë, Lugano, Vardar, Ostersunds

S'KA KOMENTE

Comments are closed.