Shpallet futbollisti më i mirë i Premier League 2015-16

0
SHPËRNDAJE

08 August 2015 Premier League Football - Leicester City v Sunderland ; Riyad Mahrez of City celebrates his second goal. Photo: Mark Leech
08 August 2015 Premier League Football – Leicester City v Sunderland ; Riyad Mahrez of City celebrates his second goal. Photo: Mark Leech

U perzgjodh futbollisti me i mire i kampionatit anglez dhe ai eshte lojtari i Leicester, Mahrez Riyad pas nje sezoni te pabesueshem si per te, ashtu edhe per klubin qe perfaqeson. Lojtari me i mire i ri i kampionatit u shpall Dele Alli i Tottehman.

Ja fituesit nga viti 2000 e mbrapa:

1999/00 Roy Keane, Manchester United
2000/01 Teddy Sheringham, Manchester United
2001/02 Van Nistelrooy, Manchester United
2002/03 Thierry Henry, Arsenal
2003/04 Thierry Henry, Arsenal
2004/05 John Terry, Chelsea
2005/06 Steven Gerrard, Liverpool
2006/07 Cristiano Ronaldo, Manchester United
2007/08 Cristiano Ronaldo, Manchester United
2008/09 Ryan Giggs, Manchester United
2009/10 Wayne Rooney, Manchester United
2010/11 Gareth Bale, Tottenham
2011/12 Robin Van Persie, Arsenal
2012/13 Gareth Bale, Tottenham
2013/14 Luis Suarez, Liverpool
2014/15 Eden Hazard, Chelsea
2015/16 Mahrez Riyad, Leicester City

S'KA KOMENTE

Comments are closed.