Shpallet lista zyrtare e Kombëtares U19

0
SHPËRNDAJE

u-19_bellai1Shqipëria e moshës U19 do të përballet me 6 tetor me Gjermaninë, 8 tetor me Irlandën dhe me 11 tetor me Gjibraltarin në kuadër të eliminatoreve të Kampionatit Europian për këtë moshë. Trajnerët Arjan Bellai dhe Sulejman Demollari kanë thirrur këta futbollistë:

Portierë: Gentian Selmani (Laci), Pano Qirko (Flamurtari), Mario Dajsinani (Partizani)

Mbrojtës: Ymer Shaba (Dinamo), Ervin Ngjeli (Red Bull N.Y. Sh.B.A.), Granoel Lika (Teuta), Elis Doksani (Partizani), Arbri Beqaj (Flamurtari), Amer Duka (Teuta), Anio Poci (Aris, Greqi), Leonardo Maloku (Pescara, Itali)

Mesfushorë: Emir Sahiti (Rabotnicki, Fyrom), Gledis Ndraxhi (Teuta), Agim Zeka (Skenderbeu), Romario Hairulla (Atromitos, Greqi), Sherif Kallaku (Cremonese, Itali), Kleandro Lleshi (Osbelenenses, Portugali), Kristi Kote (Skenderbeu), Sokol Ymeraj (Internacional), Daniel Popa (Panionios, Greqi), Rei Nuri (Tirana), Elvi Berisha (Tirana)

Sulmues: Marko Cema (Internacional), Grent Halili (Tirana)

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.