Shpërthen Berisha, tregolësh për Melbourne V.

0
SHPËRNDAJE

Besart Berisha
Besart Berisha

Tre gola por mund të ishin edhe më shumë për Besart Berishën që arriti në kuotën e katër golave në javët e para të kampionatit australian. Ishte një fitore e thellë 6-1 e Melbourne Victory ndaj Wellington që nisi me dy gola brenda dy minutave të shënuar nga sulmuesi shqiptar që realizoi dy herë nga pika e bardhë e penalltisë. Në pjesën e dyte dha asistin për të cuar rezultatin në 3-1 dhe më pas vulosi me golin e tij të tretë personal pas një kundërsulmi të shpejtë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.