Shpërthen Brazili, 7 gola Haitit për kreun

0
SHPËRNDAJE

imageKupa e Amerikës/ Brazil ka gjetur fitoren e parë në Kupën e Amerikës teksa ka treguar se barazimi i ndeshjes së kaluar ka qenë thjesht mië aksident. E udhëhequr nga një Coutinho në super formë, skuadra e Carlos Dungës ka shkatërruar 7-1 Haitin në një ndeshje pa shumë histori. imageYlli i Liverpool shënoi një tripletë, teksa Augusto shënoi një dopietë dhe golat e tjerë u shënuan nga Lima e Gabriel. Kjo fitore i shërben Brazilit për të marrë menjëherë kreun e grupit, kjo edhe pas barazimit 2-2 në sfidën tjetër Ekuador – Peru. Tashmë kualifikimi për më tek për ekipin e Dungës duket një gjë e kryer.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.