Shqetësohet Teuta, mesfushori mbyll sezonin

0
SHPËRNDAJE

Bruno DitaSuperiorja/ Pas ecurisë fantastike në këtë sezon, vjen edhe një lajm i hidhur për Teutën. Bruno Dita ka pësuar një dëmtim të rëndë dhe me shumë gjasa ka mbyllur sezonin e tij. Mesfushori që ka qenë një nga pikat më të forta të skuadrës durrsake u dëmtua në ndeshjen ndaj Partizanit. Fillimisht u mendua për diçka të lehtë, por vizitat mjekësore treguan të kundërtën. Pasi u ekzaminua nga mjekët u pa se lojtari kishte këputur ligamentin në gjurin e tij, që në fakt është një dëmtim tepër i rëndë. Trajneri Magani ka humbur një lojtarët e tij më cilësorë me dëmtimin e Ditës. Urojmë që Bruno Dita të rikthehet sa më shpejtë në fushën e lojës, pasi është një lojtar me vlera për Teutën.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.