Shqipëria e 36-ta, Serbia dhe Greqia shohin targën “ALBANIA”

0
SHPËRNDAJE

 

Rezultatet dhe lojërat me nivel të lartë nga Kombëtarja jonë e kohëve të fundit ka ngritur Shqipërinë si asnjëherë tjetër në vendin e 36-të në Botë sipas renditjes së saposhpallur të FIFA-s, një rekord për ne ky. Në vendin e parë është Argjentina e ndjekur nga Gjermania dhe Belgjika. Brazili rrëshqet në vendin e gjashtë ndërsa Italia në të 17-tin. Poshtë Shqipërisë renditen ekipe m emër si Senegali, Meksika, Kameruni, Greqia, Serbia, Turqia etj.

11695018_612356255534840_151113735742317702_n
Rekordi i Shqipërisë

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.