Shtetet e Bashkuara ndeshje historike në Kubë (video)

0
SHPËRNDAJE

Në stadiumin “Pedro Marrero” të Havanës, u zhvillua ndeshja miqësore mes dy shteteve që më në fund kanë normalizuar marrëdhëniet mes tyre, Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kubës. Në një fushë në kushte jo të përshtatshme, miqtë amerikanë dolën fitues 2-0 falë golave nga Wondolowski dhe Green. Ishte ballafaqimi i parë mes dy vendeve në tokën kubaneze që nga viti 1947.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.