Shtetet e Bashkuara marrin hakun (video)

0
SHPËRNDAJE

Pas humbjes se javes se kaluar 0-2 nga Guatemala, ekipi i Shteteve te Bashkuara ka fituar thellesisht 4-0 ndaj te njejtit kundershtar ne nje ndeshje qe duhej fituar me doemos per te kaluar grupin C ne kuader te eliminatoreve te Boterorit te Rusise. Dempsey, Cameron, Zusi dhe Altidore ishin shenuesit per amerikanet.

Ne ndeshjet e tjera Meksika kaloi pa probleme Kanadane 2-0, Kosta Rika mundi 3-0 Xhamajken ndersa Panamaja 1-0 Haitin duke perforcuar pozicionet e tyre ne grupet perkatese. Trinidadi mundi 6-0 modestet e St. Vincent dhe Hondurasi 2-0 El Salvadorin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.