Shtohen problemet tek Tirana, 107 milion lekë duhet t’ia paguaj ish lojtarit

0
SHPËRNDAJE

Kategoria e Parë/ 107 milionë lekë, kjo është shuma që Tirana I detyrohet mesfushorit Gjergji Muzaka, pasi Dhoma Kombëtare e Zgjidhjes së konflikteve i dha të drejtë mesfushorit pas gjyqit të hapur për pagesat e pashlyera.

Çështja shkoi në CAS, aty ku Tirana nuk ka bërë pagesën dhe tashmë është e detyruar të paguajë borxhin, pasi nuk ka më ku apelon shkruan “Sport Ekspres”

Tashmë bardhebluve u duhet të gjejnë një zgjidhje me mesfushorin, me të cilin kanë pasur edhe debate publike në lidhje me shumën që i detyrohen.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.