Shuhet ëndrra e Shqipërisë

0
SHPËRNDAJE

hungari portugali 3 - 3U luajtën ndeshjen e grupit F të Euro 2016, dhe rezultatet e dy përballjeve të këtij grupi përcaktuan ekipet që kalojën më të j në grup, dhe i dhanë fund shpresave të Shqipërisë për të kaluar në fazën tjetër.

Një ndeshje dramatike për gjithë shqiptarët ajo mes Hungarisë dhe Portugalisë, e cila përfundoi në barazim 3 – 3.

Në tri raste Hungaria kaloj në avantazh, por Nani, e Ronaldo dy herë, barazuan gjithçka, dhe Portgualia kalon më tej duke qenë  në katër ekipet më mira nga vendet e treta.

Fitore edhe Islandën në minutën e fundit ndaj Austrisë, teksa në pjesën e parë shënoi Bodvarson, për t’u vendosur barazpesha nga Shopf në pjesën e dytë.

Për t’u përmendur një penallti e humbur nga Dragoviç në pjesën e parë për Austrinë, ndërsa fatet e ndeshje i vendosi Traustason në minutën e 94-t.

Grupi F: Hungaria 5 pikë, Islanda 5 pikë, Portugalia 3 pikë, Austria 1 pikë

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.