Shumë skuadra të njohura në garë për mbrojtësin shqiptar

0
SHPËRNDAJE

Shkodran Mustafi
Shkodran Mustafi

Mediat italiane bëjnë me dije se Napoli, Milani dhe Roma janë në “luftë” për të siguruar shërbimet e Shkodran Mustafit.
Verdhekuqtë janë më favoritë ndaj rialëve, pasi janë të gatshëm që t’i japin ekipit nga “Mestaja” sulmuesin Antonio Sanabria. Interesim për shqiptarin nga Gostivari kanë shprehur edhe ekipet angleze, si Liverpul e Mançester Junajtid .
Qendërmbrojtësi pritet të largohet nga Valencia pas përfundimit të kampionatit evropian. Për ta lënë të lirë lojtarin në fjalë skuadra spanjolle kërkon plot 40 milionë euro.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.