Si qëndron misteri i brazilianit të Tiranës?

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Skuadra e Tiranës ka një lojtar në gjirin e saj të mirëpaguar për sa i takon pagesës mujore. Alex Willian. Fantazisti u afrua me bujë por cuditërisht nuk po aktivizohet në asnjë sekond: “Është zgjedhje e imja dhe jo e klubit mosaktivizimi i tij me skuadrën. “Nuk ka dhënë asnjë shenjë në stërvitje që të kem kurajon për ta aktivizuar në ndeshje.” – Ishin këto fjalën e trajnerit Ilir Daja pas ndeshjes ndaj Flamurtarit.

Willian (m) dhe Hugo Almeida (d) gjatë prezantimit tek Tirana
Willian (m) dhe Hugo Almeida (d) gjatë prezantimit tek Tirana


Këto fjalë lindin debate ose nevoj për analizë, pasi nëse s’ka bindur gjatë kësaj periudhe, si arriti të bind ky lojtar stafin teknikë gjatë stërvitjes përpara se të arrinte të firmoste? Sic dihet ai nuk firmosi menjëherë, por ishte prej një kohe të shkurtër pjesë e ekipit.
Duket qartë se pas historisë së tij fshihet dicka e paqartë, por padyshim s’na takon ne që të futemi më shumë në brendësi të situatës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.