Simon Rrumbullaku:Falenderoj presor Nestin qe me solli ne superligë

0
SHPËRNDAJE

Ne interviste per “Supersport” mbrojtesi i majtë i Kukesit Simon Rrumbullaku , tregon ecurinë Kukesit ,dhe falenderonë ish trajnerin Ernest Gjoka.

Rrumbullaku:Kukësi është një skuadër me mentalitet fituesi dhe objektivat e skuadrës më ndihmuan që të vij këtu. Jam shumë i kënaqur sepse në 6 muajt e fundit fituam kampionatin që ishte objektivi madhor i skuadrës. Besoj se dhe unë ndihmova shumë edhe pse isha i pafat se u dëmtova. Por kështu është futbolli, shikojmë përpara.

Rrumbullaku:
Luajtëm në kupat e Europës, jemi të kënaqur nga ndeshjet që zhvilluam, luajtëm mirë por ishim pa fat. Nuk u kualifikuam, tani kemi përpara kampionatin. Jemi duke punuar shumë se objektivat te Kukësi janë të mëdha dhe ka shumë presion.

Rrumbullaku nuk lenë pa falenderuar ish trajnerin Ernest Gjoka

Rrumbullaku:Duhet te falenderoj prof Nestin qe me pruri tek Kukesi punova shume mire me ate mardheniet i kisha te mira , tani futbolli kshu e ka presori iku ne duhet te shohim punen tone per tu permirsuar.
Te punojme me trajnerin e ri te bejme ato cfar thote ai per te arritur objektivate e skuadres.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.