Sivasspor mposht lehtësisht Prishtinën

0
SHPËRNDAJE

Kupa e Republikes se Turqise, Sivas

Sivasspor – Prishtina 2:0 (1:0)

Golat: Orhan Gulle 17’, Beykan Shimshek 81’

Stadiumi: “4 Eylul” – shikues: afer 5.000

Gjyqtar: Adem Saritash, Barish Yuksektepe, Erdem Degjirmenci

Sivasspor: Celikay, Ceken (Cicinho 62’), Gulle (Shimshek –46’), Incedemir, Paulos ( Kash 73’), Ozmert, Akin (Esher 73’), Ozturk, Barrales, Kurtulus, Erdal. Trajner: Sergen Yalcin.

Prishtina: Bekaj (Muqiqi 88’), Islami, Ismajli, Kukaj, Makolli (Millovic –71’), Krasniqi, Boshnjaku (Jahaj 88’), Shala ( Park 76’), Begolli (Berisha 83’), Kelmendi (Basha 90’), Osmani (Gashi 18’) (Byung Jun Cho). Trajner: Ramiz Krasniqi.
image
Megjithe humbjen, skuadra ka pse mban koken lart
Në pritjen e jashtëzakonshme, pothuajse vëllazërore, me intonimin para ndeshjes të himneve të shtetit të Turqisë dhe shtetit të Kosovës, është zhvilluar ndeshja reviale për ditën e Republikës së Turqisë. Koret anuese për Prishtinën dhe Kosovën nga mése 5.000 tifozë vëndas, krijuan atmosferë mbreslënëse për skuadrën shqiptare

Por, kjo nuk mjaftoi në fushe. Skuadra vëndase ishte larg më e mirë për nga cilësia, por sidomos, pa dyshim, nga përgatitja fizike.
Fillimi i ndeshjes për rreth 20 minuta, ishin ndër më të vështirat për skuadrën e Prishtinës gjatë ndeshjeve të fundit. Vëndasit nuk ndaleshin së sulmuari deri në momentin që shënuan golin e parë. Pas epërsisë së vëndasve, bardhektaltërit filluan të zgjohen dhe të luajnë të sigurtë duke mos i lejuar kundërshtarit shumë hapësira, por me gjithatë ndeshja përfundoi me rezultatin 2-0

S'KA KOMENTE

Comments are closed.