Skandal në Itali, goditet Gattuso në fushën e lojës (VIDEO)

0
SHPËRNDAJE

imageNuk ka shkuar në mënyrën më të mirë të mundshme ne ndeshja finale në play off mes Pisës së Edgar Çanit dhe Foggias. Skuadra ku aktivizohet dhe sulmuesi shqiptar pas fitores më ndeshjen e parë me rezultatin 4-2, në ndeshjen e kthimit barazoi me shifrat 1-1 në fushën e Foggia duke i’u gëzuar kështu ngjitjes në Serie B.

Por tifozët vendas nuk e duruan këtë gjë teksa arritën të futen në fushë duke goditur edhe trajneri Gennaro Gattuso. Padyshim një gjest tepër i rëndë ky që ndodhi në këtë ndeshje. Ndërkohë që Pisa tashmë i gëzohet ngjitjes në Serie B, ku padyshim Edgar Çani ka një pjesë të meritës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.