SKANDAL! UEFA provokon shqiptarët për ndeshjen Shqipëri-Serbi

0
SHPËRNDAJE

Kenny Scott
Kenny Scott
Kombëtarja/ Po merr përmasat e një skandali dhe një inati të tepruar qëndrimi i UEFA-s ndaj Kombëtares kuqezi dhe shqiptarëve në tërësi. Pas asaj që ndodhi në Beograd në ndeshjen Serbi-Shqipëri, dhe vendimit por ekipit serb nga UEFA, tashmë vjen një tjetër provokik nga instuticioni më i madh i futbollit Europian. Edhe për ndeshjen e kthimit kthimit Shqipëri-Serbi që do të luhet në “Elbasan Arena”, delegat për sigurinë do të jetë Kenny Scott. Për të gjithë ata që nuk e mbajnë mend, Kenny Scott është ai që urdhëroi rifillimin e ndeshjes pas dhunës që u zhvillua në ndeshjen e vitit të kaluar në Beograd.
image
Pavarësisht se lojtarët shqiptarë ishin të dëmtuar dhe dhunuar, Scott nuk e mori parasysh këtë fakt ndaj urdhëroi edhe rifillmin e takimit, si edhe duke shkruar kundër Shqipërisë në relacionin e ndeshjes. Ricaktimi i tij në të njëjtën ndeshje është një provokim i ulët i UEFA-s, e cila duket se ke zor pret që e njëjta gjë të përsëritet në Shqipëri ndoshta për të krijuar sërisht incidente edhe për t’u hakmarrë. Një tupr i rradhe i “Platinoviç” që vazhdon diskriminimin ndaj Kombëtares Shqiptare.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.