Skënderbeu, dëmtohet Hamdi Salihi

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Ishte një ndeshje ku një shkodran si Salihi luante përballë ekipit të Vllaznisë, një ndeshje që vetë sulmuesi ishte shprehurnse e priste me padurim. Pavarësisht entuziazmit të madh, çdo gjë nuk shkoi ashtu si duhet për Hamdi Salihin në këtë takim. Sulmuesi i Skëndërbeut u detyrua të lërë fushën e lojës në minutën e 18′ të saj pas një dëmtimi muskulor. Ai u zëvëndësua nga sulmuesi bullgar Ventsislav Hristov. Trajneri Josa pas ndeshjes u shpreh në lidhje me këte dëmtim:
image

“Salihi ka një terheqje në biceps dhe nësër do të dali konluzioni sipas rrezonancës, por më shumë mundësi për 3 javë s’do të jetë me skuadrën. Por kjo është pamja e parë dhe ajo cka mjeku mendon, por rrezonanca mangnetike do ta jap konkluzionin e duhur.”- deklaroi Josa

S'KA KOMENTE

Comments are closed.