Skënderbeu dhuratë edhe në Rusi

0
SHPËRNDAJE

12088292_921260944578294_3886532313628399062_nDrejtori ekzekutiv i Skënderbeut Ilirjan Përmeti dhe ai sportiv Haris Fakic, kanë dhuruar skulpturën e Skënderbeut për presidenten e skuadrës së Lokomotivës. Është bërë tashmë si tradicionale kjo dhuratë përpara cdo sfide të Ligës së Europës. Simboli i heroit tonë kombëtar i lidhur me emrin e skuadrës, janë një simbolikë e bukur që vazhdon të mbajë lart këtë emër që ka bërë krenar gjithnjë shqiptarët në luftën antike, por tashmë edhe në futboll, ku skuadra juglindore arriti një sukses që askush se kishte prekur më parë, pavarësisht se disa “specialistë” kërkojnë ti hedhin baltë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.