Skenderbeu dorzon listën në UEFA per grupet e Europa League , “tre hyrje dalje”

0
SHPËRNDAJE

Skenderbeu ka dorezuar listën në UEFA, per ndeshjet e grupeve të Europa league.

Ne listë ka pasur disa ndryshime teksa , jane futur tre lojtaret e ardhur ditët e fundit mesfushori Suad Sahiti qe ka marë vendin e Liridon Latifit që u shitë nga kampionet për 1 milion euro, i dyti i hequr nga lista eshte Sebino Plaku i cili pritet të largohet nga Skenderbeu ,vendin e Plakut e ka marë sulmuesi Cek Martin Nespor.

Dhe në mbrojtje ka pasur ndryshime teksa është hequr Leonit Abazi i cili vjen nga një demtim dhe nuk eshtë në formë , vendin e Abazit e ka marë Fidan Aliti i afruar së fundemi.

LISTA e Skenderbeut
Portierë: Shehi , Dajsinani Teqja
Mbrojtës: Aliti Radas Jashanica Mici Osmani Vangjeli Lulaj
Mesfushorë: Lilaj Taku Dita Shkodra Mara Sahiti Gavazaj Gripshi Nimaga, Demte Muzaka
Sulmues: Xhejms Adenij Nespor Soue

S'KA KOMENTE

Comments are closed.