Skënderbeu kokë fortë me Agostinelin!

0
SHPËRNDAJE

Skuadra e Skënderbeut vazhdon të ngul këmbë me trajnerin Agostineli, por duket se historia e në rradhët e kuqebardhëve duket pa dritë në fundin e tunelit. Pavarësisht faktin se trajneri ka përkrahjen e klubit, gjërat s’po shkojnë sic duhet. Përplasje brenda grupit, apo mungesë dashuria ndaj trajnerit? Asgjë s’është e sigurtë, përderisa s’ka asnjë zyrtar apo lojtar të kampionëve ta vërtetoi dicka të tillë.andrea-agostinelli

Një gjë është e sigurtë, kontrata e Agostinelit është e kopsitur mirë dhe Skënderbeu s’mund të marrë një tjetër trajner të shtrenjtë për të bërë pak ekonomi. Gjithsesi, korcarët mbeten ende në vendin e parë me pikë të barbarta me Kukësin, por ajo që nuk ngroh është loja e Skënderbeut, e cila është më e dobëta në 7 kampionatet e fundit, ky përcaktim nuk është individual, por i gjithanshëm nga specialist të ndryshëm të futbollit tonë.

skenderbeu_vllaznia-3-0-658x376

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.