Skenderbeu nuk ndalet / Partizani merë 3 pikët e para

0
SHPËRNDAJE

Skenderbeu vazhdon ecurin e rezultateve pozitive , teksa ka marë 3 pikët e radhës ne shtepi ndaj Lacit me nje fitore 2-1 .

Kurbinasit janë gjetur shunë shpejte ne diss avantazh pasi Ademir shënon nje autogol ne te dyten barazon Regi Lushkja por Jashanica tregon qe është në superformë teksa i përgjigjet golit te Lushkes , ne fund Nika shpërdoron nje mundesi te artë shënimi duke humbur nje penallti.

Skenderbeu 2-1 Laci
Shënues Ademir auto Jashanica / Lushkja

Partizani gjene fitoren e pare teksa ka fituar 1-2 ndaj Teutes .

Te kuqt arrin te ndeshkohen nga një supergol i Albi Dostit , por i shpëtojn mrekullishtë penalltis se Lenes i cili përball Hoxhes godet jashtë.

Ne minutet e fundit te pjesës se pare Trashi barazon shifrat ne 1-1,në minutën e 79 Shehaj shkakton nje 11 metersh , ku Sukaj nuk falë përball Mockes i cili shënon dhe i jep 3 pikët e para te kuqve kte sezonë.

Durrsaket ngelen me 9 lojtar deri ne fundit e lojes pasi Shehaj e Dedic u ndëshkuan me te kuq Shehaj ne rastin e penalltis ndersa Dedic u përplas me Kalarin.

Ft
Teuta 1-2 Partizani
Shënues Dosti / Trashi Sukaj

S'KA KOMENTE

Comments are closed.