Skenderbeu “rishkruan” historinë

0
SHPËRNDAJE


Skenderbeu ka arritur te rishkruaj historine teksa ka kalur ne fazen e grupe te europa league duke eleminuar Dinamon e Zagrebit me dy barazime 1-1 ne Zagreb dhe 0-0 ne “Elbasanarena” .

Ndeshja ka nisur qe në startë me sulme nga te dyja ekipet , qe i jane afruar shume here afer golit per gjatë 90 minutave .

Me kte barazime Skenderbeu kalonë ne fazen e grupeve te europa league duke rishkruar historine e dy viteve me pare.

Rastin më flagrante e ka humbur Ali Sooe ne pjesen e dytelë.

Skenderbeu 0-0 Dinamo Zagreb (1-1) (0-0)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.