Skënderbeu vazhdon gjuetinë tek talentet në Kosovë

0
SHPËRNDAJE

 

Blend Baftiu, një fubollist 16-vjecar i talentuar nga Prishtina ka firmosur për skuadrën e Skënderbeut. Ai luan si mesfushor qendre dhe ka arritur një  marrëveshje afatgjatë me kampionët në  fuqi të Shqipërisë. Baftiu do të  stërvitet me skuadrën e parë  për të qenë në urdhërat dhe kujdesin e trajnerit Mirel Josa dhe stafit të  tij. Ndërkohë që për të luajtur do të  aktivizohet me skuadrën e të  rinjëve. Skënderbeu ka disa lojtarë shqiptar të Kosovës tepër të talentuar si Bernard Berisha, Liridon Latifi dhe Bajram Jashanica.

VIDEO

S'KA KOMENTE

Comments are closed.