Skënderbeu zyrtarizon dy afrime

0
SHPËRNDAJE

fukui skenderbeuSkënderbeu ka zyrtarizuar sot dy afrime, e ata janë dy mesfushorët: Masato Fukui e Argjend Mustafa.

Japonezi vjen pas një sezoni të mirë me Tiranën, dhe tashmë do të luajë me kampionët e vendit me të cilët ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare.

Mesfushori 27-vjeçar ishte i pranishëm në seancën stërvitore të korçarëve, ashtu si Mustafa që e bën diçka të tillë prej disa ditësh.

Kosovari luan si mesfushor qëndror dhe është vetëm 22-vjeç, e ka firmosur një kontartë 3-vjeçare me Skënderbeun.

Më parë ai është aktivizuar me Trepçën ’89, e tashmë i bashkangjitet ‘kolonisë’ së kosovarëve të Skënderbeut, Latifit, Abazit dhe Jashanicës.

mustafa skenderbeu

S'KA KOMENTE

Comments are closed.